Jak se orientovat ve složení?

Nám v BiOOO na složení záleží především. Chceme vám nejen nabízet správné produkty, ale také vám všechna tajemství kosmetických ingrediencí odhalit. Díky tomu se pak sami dobře rozhodnete, nenecháte se napálit, rychle odlišíte fakta od marketingových triků.

Jak se orientovat ve složení?

Samozřejmě i popis složení výrobku může klamat. Stejně jako existují salámy bez masa, existují oleje bez olejů, jen s ropnými deriváty a silikony. U nás najdete jen značky, které si na férovosti a kvalitě zakládají. I tak neškodí orientovat se v látkách, které obsahují, znát vhodné kombinace a poměry.

Popis složení vám pak dokáže odpovědět na pět základních otázek:

 • Co v tom je?
  • To asi ta nejzásadnější informace, u které ale mnoho lidí končí. Výrobce má povinnost uvést detailní složení (Ingredients/INCI) v latině či angličtině. Díky tomu máte přehled o tom, co se skutečně ve výrobku skrývá.
 • Kolik tam toho je?
  • Málokdo už ví, že ingredience jsou v popisu řazeny podle velikosti svého podílu ve výrobku. Takže rychle zjistíte, zda je látka propagovaná na výrobku obsažená v zajímavém množství.
 • Za co platíme?
  • Prvních 3-5 ingrediencí tvoří základ produktu. Pokud tam najdeme ty nejlevnější, měla by tomu odpovídat cena, ať už výrobek vypadá jakkoliv luxusně. Přesto se stává, že drahý produkt obsahuje například ropné deriváty, silikony nebo sulfáty, revoluční produkt má revoluční pouze cenu nebo na první pohled velmi uvědomělá firma má ve všech produktech necertifikovaný palmový olej.
 • Je to přírodní výrobek?
  • Přírodní složky musí tvořit už základ produktu, ne v něm figurovat jen ve stopovém množství jako účinná látka.
 • Nepříjemné tajemství na konec?
  • Seznam uzavírají ingredience v nejmenším množství. Mohou to být velmi prospěšné látky jako éterické oleje nebo různé extrakty, které je třeba dávkovat opatrně. Ale může to také být něco, čím by se výrobce nerad chlubil, parabeny nebo syntetická parfemace. Občas i u produktu, který jinak vypadá velmi pěkně, najdeme na posledních místech něco, co výsledný dojem značně pokazí.

Proto najdete na našich webových stránkách u každého výrobku kompletní složení. Navíc graficky znázorňujeme, nakolik je ingredience čistá a přírodní. Chceme, aby to bylo jasné na první pohled. V našem Biooo magazínu pak naleznete spoustu informací jak k jednotlivým ingrediencím, tak k produktům. Takže se můžete směle vydat na cestu za objevováním tajemství kosmetiky, která je zábavná, poučná a osvobozující. Protože pokud víte, co se děje v zákulisí, umíte si vybrat produkt opravdu svobodně a nenecháte se manipulovat reklamou.